Fotoğraflı Davetiye Modelleri Şanlıurfa

Fotoğraflı Davetiye Modelleri Şanlıurfa

Resimli, Fotoğraflı Davetiye bir düğün organizasyonu için mutlaka olması gereken bir araçtır. Bir araçtır diyoruz çünkü, insanlar düğün günlerinde sevdiklerini yanında görmek ister ve onları davet etmek için de davetiye adı verilen aracı kullanarak misafirlerini, yakınlarını, sevdiklerini, dostlarını, arkadaşlarını, akrabalarını kısacası düğün merasiminde yanında olmasını istediklerini davet ederler.

Son zamanlarda Fotoğraflı Davetiye Modelleri oldukça rağbet görmeye başladı. Bunun sebebi biraz da teknolojinin gelişmesidir diyebiliriz. Son zamanlarda davetiye basımı için kullanılan makinelerin gelişmesi, kalitesinin artması gibi durumları göz önüne alırsak fotoğraf baskıları daha kaliteli ve net bir şekilde yapılabiliyor. Hal böyle olunca fotoğraflı davetiye modelleri tercih ediliyor.

Fotoğraflı davetiye modellerinde gelin ile damadın fotoğrafı olmakla birlikte istenilen her türlü fotoğraf kaliteli bir şekilde basılabilmektedir.

Gelin hanımlar genellikle kendilerinin ve müstakbel kocasının fotoğrafını bastırmak istese de kimi zaman daha güzel ve hoş bir düğün karesinin basılması da istenebilmektedir. Bu noktada fotoğraflı düğün davetiye modelleri üzerindeki fotoğraf tamamen kullanıcıya bağlıdır.

Save the date wedding invitation card mockup fotoğraflı davetiye | urfa davetiye
Save the date wedding invitation card mockup fotoğraflı davetiye | urfa davetiye
Save the date wedding invitation card mockup fotoğraflı davetiye | urfa davetiye
Save the date wedding invitation card mockup fotoğraflı davetiye | urfa davetiye
Save the date wedding invitation card mockup fotoğraflı davetiye | urfa davetiye
Save the date wedding invitation card mockup fotoğraflı davetiye | urfa davetiye

Fotoğraflı davetiye modelleri ile ilgili bilinmesi gereken en önemli husus, ömür boyu en az bir adet saklayacağınız davetiyenin üzerindeki fotoğrafın ve yazıların özenle seçilmiş olmasıdır. Çünkü ömrünüzün sonuna kadar en az 1 adet davetiyenize saklamak hatta bunu kuşaklar boyu çocuklarınıza ve torunlarınıza aktarmak, göstermek isteyeceksiniz. O nedenle davetiye üzerindeki, fotoğraf, resim, yazı gibi materyalleri dikkatle ve özenle belirlemelisiniz.

Ucuz Davetiye

Ucuz Davetiye yeni evlenecek olan çiftlerin en çok aradığı özelliktir. İnternet aramalarına baktığımız zaman ucuz davetiye arama sorgusunun çok fazla sayıda yapıldığını görüyoruz. Bunun sebebi her geçen gün hayatın pahalanması, düğün masraflarının artması gibi etkenler gösterilebilir. Kimilerine göre de hayatta sadece 1 kez kullanılacak olan bir davetiye için çok da fazla para vermeye gerek yok gibi bir düşünce hakim olduğu için ucuz davetiye arayışı devam ediyor.

Peki ucuz davetiye nasıl olur?

Ucuz davetiye kalitesi mi olur?

Ucuz davetiye çok çabuk mu yıpranır?

Ucuz davetiye en az kaç adet basılır?

İşte bu soruların cevaplarını vererek ucuz davetiye konusuna değinebiliriz.

Ucuz davetiye davetiye basım maliyetlerinin düşürülmesi ile olur. Davetiye fiyatlarını etkileyen en önemli etken hiç şüphesiz ki, kağıt maliyetleridir. 2019 yılının ortalarından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle küresel anlamda yaşanan ekonomik krizler gibi durumlar kağıt fiyatlarını yükseltmişti. Bu nedenle kağıt ile ilişkisi olan her sektör bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenmiş, bu durum da fiyatların yükselmesine neden olmuştu. Kağıt gramajı ve kağıt türü davetiye fiyatlarına etki etmektedir.

Ucuz davetiye kalitesi davetiyedir şeklinde bir algı vardır ancak bu algı tamamen yanlıştır. Kağıt kalitesi, kağıt gramajı, kağıt türü, baskı çeşidi, aksesuar gibi nedenlerden ötürü davetiye fiyatları değişiklik göstermektedir. Bir davetiyenin basım maliyetleri ne kadar düşük olur, basım zahmeti ne kadar az olursa davetiye fiyatları da o kadar düşük olur.

Kağıt kalitesi ve kağıt gramajı düşük olan davetiyeler dış etkenlere biraz daha az dayanıklıdır. Bu nedenle diğer kalın ve gramajlı olan davetiye modellerine göre biraz daha erken ve fazla yıpranabilirler.

Ucuz davetiyeye erişmenin en bilinen yöntemlerinden biri davetiye adetidir. Adet sayısı artan davetiyelerin birim başına düşün davetiye fiyatları da düşecektir.

Bunu küçük bir örnek ile açıklayalım. 100 adet basılan bir davetiyenin fiyatı 500 TL ise bu durumda 100 adet davetiyenin birim fiyatı 5 TL’ye denk gelir. Fakat davetiye adedini 100 adetten 1000 adete çıkardığınızda 1000 TL tutar. Bu durumda da birim başına düşen davetiye fiyatı 2,5 TL’ye denk gelir. Görüldüğü gibi adet sayısı arttıkça davetiye fiyatı düşer.

Hali hazırda Türkiye’de faaliyet gösteren tüm davetiye firmaları en az 100 adet davetiye baskısı yapmaktadır ancak yeni evlenecek çiftlerin en az 1000 adet davetiye bastırmaları tavsiye edilir.

Resimli Davetiye Modelleri

Resimli davetiye modelleri son zamanlarda gelin ve damat tarafından en çok tercih edilen davetiye modelleri arasında yer alıyor. Resimli davetiyeler davetiyelerin hem daha şık hem de daha zarif durmasını sağlıyor. Davetiye üzerinde yer alacak olan resim tamamen müstakbel karı kocanın tercihine bağlıdır. İstenilen her türlü resim yüksek teknolojiye sahip davetiye basım makinelerinde en yüksek kalitede basılabilir.

Resimli davetiye modelleri tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Resim davetiye modellerinden tercih edecek olan çiftler, öncelikle resimli davetiye modeli üzerine bastıracakları resimin yüksek çözünürlüğe sahip olmasını sağlamalıdır. Eğer düşük çözünürlükteki bir fotoğrafı veya resimi davetiye üzerine bastırırsanız ortaya net olmayan, hoş olmayan, kaliteli görünmeyen bir görüntü çıkacaktır. Bu nedenle davetiye üzerine basılacak resime karar vermeden önce basımı yapacak yer ile istişare etmenizde fayda vardır.

Resimli davetiye modelleri tercih edilirken yapılan en büyük hata internetten bulunan bir fotoğrafın direkt kaydedilerek basıma gönderilmesidir. Resim üzerinde renk ayarlamalarının yapılması, çözünürlük gibi durumların göz önünde bulundurularak basıma girilmesi en iyi seçenek olacaktır.

Sadece resimli davetiye modelleri ve fotoğraflı davetiye modelleri için değil neredeyse tüm davetiye modelleri için geçerli olan basım yeri ile istişare etmek önemlidir. Davetiye bastıracak olan çiftlerin dikkat etmesi gereken en önemli kısım davetiye üzerinde yer alan bilgilerin defalarca kontrol edilmesidir. Çünkü davetiye üzerinde yer alan düğün tarihi, düğün saati, düğün yeri, düğün salonu, gelin damat adı, ailelerin isimleri, anne ve baba adları gibi önemli bilgilerin yanlış yazılması başka sonuçlar doğurabilir. Örneğin düğün tarihinin yanlış yazılması düğün gününü hüsrana çevirebilir. Ya da anne veya baba adları veyahut ailelerden birinin isminin yanlış yazılması ailelerin darılmasına, kırılmasına neden olabilir.

Bu ve buna benzer durumların yaşanmaması için davetiye üzerinde yer alan bilgilerin defalarca kontrol edilmesi son derece önemlidir. Hatta bu noktada gelin ve damat dışında bu kontrolü birkaç yakın isimin yapması daha iyi olacaktır. Çünkü düğün telaşı ve heyecanı içerisinde olan gelin ve damat bu noktada davetiye üzerinde yer alan bilgileri kontrol ederken gözden kaçırabilirler.

Özel Davetiye Tasarımları

Davetiye tasarımı ile ilgili en çok aranan kriterlerden biri de özel davetiye tasarımlarıdır. Özel davetiye tasarımları denilince akla sadece o gelin ve damada özel olarak tasarlanmış davetiye veya kataloglar dışında kalan çok fazla kişi tarafından ulaşılamayan davetiye modelleridir diyebiliriz.

Özel davetiye tasarımları ile ilgili urfadavetiye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Urfa Davetiye

Türkiye’nin en kıymetli ve nadide şehirlerinden olan Şanlıurfa’da veya Şanlıurfa’ya yakın bir bölgede yaşıyorsanız, bu bölgede düğün yapacaksanız Urfa Davetiye şeklinde internet aramaları yaparsınız. Bu aramayı yaptığınızda yüzbinlerce hatta milyonlarca sonucun çıktığını görürsünüz. Tek tek tüm arama sonuçlarını incelemek özellikle düğün telaşında olan gelin ve damat için son derece zordur. Bu durumda urfadavetiye.com.tr adresi üzerinde yer alan davetiyelerden uygun olanın seçilmesi ve sipariş edilmesi işleri daha hızlı ve kolay hale getirecektir.

Urfa Davetiye ile ilgili merak ettiğiniz sorular varsa urfadavetiye.com.tr adresi üzerinden cevaplarını bulabilirsiniz.

3 Kasım 2022, Perşembe

Haberler Kategorileri

Son Eklenen Haberler

Şanlıurfa Davetiye Firmaları
3 Kasım 2022, Perşembe
Urfa Davetiye
Urfa Davetiye
Ahmet Bahçıvan İş Merkezi Zemin Kat No: 3/4 (bulut ofset) Şanlıurfa
Telefon : 0 (507) 537 87 17